92_vel

Chemické čistenie

Rýchločistiareň KVAPKA Vám ponúka čistenie odevov, ktoré sa nesmú prať. Ide predovšetkým o obleky, kravaty, kabáty, kožuchy, kožušiny, kašmír či hodváb. Odporúčame Vám, aby ste ich neskúšali prať doma, nakoľko sú to chúlostivé textílie, ktoré sa po vypraní alebo namočení vo vode môžu nenávratne poškodiť. Preto si nechajte poradiť profesionálmi a príďte k nám.

Chemické čistenie prebieha v chemickom stroji RENZACCI Progress 20 4U prostredníctvom perchlóretylénu (PCE). Ide o tzv. suché čistenie – odev sa vloží suchý a po vyčistení sa už suchý vyberá.

Čistenie prebieha v štyroch fázach:     -  pranie v PCE
                                                                    - odstredenie
                                                                    - sušenie
                                                                    - deodorácia

Hoci perchlóretylén evokuje neekologický proces, opak je pravdou. Tento typ chemického stroja je jeden z najekologickejších na svetovom trhu čistiarenskej techniky. Do ovzdušia alebo odtoku neuniká žiadny perchlórtetylén, a to vďaka niekoľkým vlastným filtrom zabudovanými priamo v stroji. Použitý perchloretylén sa zregeneruje a vyčistí priamo v stroji a je opäť pripravený na ďalšie čistenie odevov. Nečistoty sa zachytávajú v zberných nádobách, ktoré sú pravidelne kontrolované a vyprázdňované a odpad je odborne likvidovaný k tomu určenou firmou.

Cenník

 • Oblek
  13,8
  Kabát
  od 11,9
  Kožušina
  9,9
  Kožuch
  od 15,70
  Kožená bunda
  od 16,90

Viac info v Cenníku alebo zavolajte a pracovníčky rady zodpovedia Vaše dotazy.


Máte otázky?

KONTAKTUJTE NÁS