Čas vyvetrať periny

Čas vyvetrať periny

 

Je tu leto, horúčavy, noci sú teplé a preto je ideálny čas postarať sa o periny a bytový textil vôbec. Symboly údržby na paplónoch a vankúšoch vo väčšine prípadov odporúčajú pranie. Trend domácich slim práčok však zapríčinil, že paplón sa často nezmestí do bubna, prípadne ak ho aj vtesnáme nezostane priestor na jeho otáčanie sa. Teda ako tam paplón vložíme, tak ho aj vyberieme a môže stať, že k niektorým častiam sa voda ani nedostane alebo sa prací prostriedok nevypláchne úplne. Preto odporúčame navštíviť čistiareň. Máme k dispozícií väčšie práčky a o vaše periny sa kvalitne postaráme. Navyše používame aj dezinfekčné prípravky proti baktériám, vírusom a plesniam. Sú bez zápachu a neovplyvňujú farbu, tak sa nemusíte obávať nežiadúceho výsledku po vyčistení.

Niektorí ľudia preferujú odpočinok v ovčom rúne – deky, vankúše či veľké prehozy. Aj tu odporúčame nezanedbať hygienu a dať rúno prečistiť. Zbavíme ho mastnoty z pokožky,  prachu či prípadných škvŕn.

Pri bytovom textile týkajúceho sa spánku, nesmieme opomenúť poťah na matrac. Vo väčšine domácností je zanedbaný. Kedy naposledy a ako často ho dávate vyčistiť? Vymeníte návliečky, vyčistíte paplón a na poťah sa zabudne. Takto naňho dlhodobo vplýva pot, maz, prípadne moč. Treba si uvedomiť, čím staršie znečistenie, tým menšia miera jeho odstránenia. Pre kvalitu zdravia a dlhú životnosť odporúčame snímateľný poťah na matrac aspoň raz ročne vyčistiť. Ak nemáte snímateľný poťah ostáva vám zavolať si tepovaciu firmu alebo si kúpiť nový a snímateľný.

Pri veľkom upratovaní alebo prerábke vám radi pomôžeme aj s vyčistením poťahov na sedacie súpravy, epedov a sedákov zo záhradného nábytku. Postaráme sa o záclony a závesy, kožušiny, ozdobné kože aj koberce.