Farbenie

Farbenie

 

Máte svoje obľúbené rifle už vyblednuté alebo neodstrániteľnú škvrnu na pohodlnej mikine? Máme pre Vás riešenie. Medzi služby, ktoré poskytujeme patrí aj farbenie odevov.

Prvým rozhodujúcim faktorom či sa vec môže zafarbiť je jeho materiálové zloženie. Najvhodnejšie sú prírodné materiály, ktoré dobre absorbujú novú farbu – bavlna, ľan, hodváb, vlna. Pri zmesiach s narastajúcim podielom umelých vlákien (polyester, viskóza, elastan) sa zosvetluje zvolený odtieň. Napríklad elastické rifle farbené na čierno budú sivé. Pri čisto syntetických odevoch nevieme výsledok predpokladať, nakoľko nie všetky materiály tohto druhu zachytávajú nové pigmenty. Vec tak môže zostať nerovnomerne zafarbená alebo síce rovnomerne, ale iným odtieňom.

Druhá podmienka, ktorá umožňuje farbenie je, že odev nesmie byť tvarovaný. Ide napríklad o saká, kabáty, spoločenské šaty, teda veci, ktoré majú svoju požadovanú fazónu. Dôvodom je proces farbenia, ktorý prebieha pri 70-90°C, čo by mohlo tvar niektorých odevov nenávratne poškodiť.

K dispozícií je šesť základných farieb – žltá, červená, zelená, modrá, hnedá a čierna. Momentálne testujeme nové odtiene ako oranžová či ružová. Pri výbere farby treba mať na pamäti, že je možné ju meniť  len z bledšej na tmavšiu.

Aby sme vedeli posúdiť či je materiál vhodný na farbenie vo Vami vybranej farbe potrebujeme ho aj vidieť. Preberieme s Vami možné riziká, ak sú, vzhľadom na materiál, poradíme pri výbere farby a oboznámime Vás s následnou starostlivosťou o zafarbený odev. Pre čo najdlhšie zachovanie farby odporúčame odev prať na nízkych teplotách, max. 30 st. C, pri nižších otáčkach a len s tekutými prostriedkami. Nesmú sa používať žiadne odstraňovače škvŕn ako Vanish, Ariel a pod., nakoľko tie vytiahnu farbu. Pri znečistení je vhodnejšie použiť klasické mydlo na pranie a nesušiť na priamom slnku.

V prípade otázok nás kontaktujte alebo rovno navštívte.

Galanta - 0948 383 666
Šaľa - 0948 161 303
Pezinok - 0948 486 484

Tešíme sa na Vašu návštevu.